Opro – ochraniacze na zęby

FAQ

1. Jaka jest różnica między poziomami ochraniaczy zębów Opro?

Wszystkie sportowe ochraniacze na zęby OPRO „Self-Fit” zostały zaprojektowane w celu zapewnienia ochrony przed potencjalnymi urazami zębów i tkanek miękkich oraz pozostawania na swoim miejscu podczas treningu. Poziom ochrony i retencji wzrasta z każdym modelem ochraniacza szczęki od Snap-Fit do Power-Fit.

 

Kolejność poziomów ochrony od najwyższego do najniższego: Power-Fit, Platinum, Gold, Silver, Bronze, Snap-Fit.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące różnic w poziomach ochrony, nie wahaj się z nami skontaktować.

2. Czym jest ochrona przeciwdrobnoustrojowa i dlaczego dobry ochraniacz powinien ją uwzględniać?

Korzystając z ochraniacza wyposażanego w powłokę przeciwdrobnoustrojową, hamujesz rozwój bakterii na ochraniaczu i obudowie nawet o 99,99%. Zarówno bez smaku, jak i bez zapachu, stosowany przez nas dodatek przeciwdrobnoustrojowy jest skuteczny nawet w przypadku bakterii odpornych na antybiotyki, takich jak MRSA.

3. Dlaczego powinienem używać ochraniacza na zęby?

Zęby w przeciwieństwie do kości nie goją się. Uszkodzenie zębów jest trwałe, a skutki mogą być traumatyczne. Korzystanie z dobrze dopasowanego ochraniacza z certyfikatem CE zapewnia Twoim zębom i dziąsłom najlepszą możliwą ochronę przed urazami.

4. W jakim wieku należy zmienić ochraniacz juniorski na dla dorosłych?

Nasze juniorskie ochraniacze na zęby są odpowiednie dla dzieci w wieku do 10 lat. Gdy osiągną wiek 10 lat, sugerujemy zmienić ochraniacza na dla dorosłych.

Warto pamiętać, że dzieci rosną w różnym tempie, dlatego wymagania dotyczące ochraniaczy dla dzieci zależą od osoby – jest to ogólna wytyczna oparta na naszym doświadczeniu.

5. Noszę tymczasowe aparaty ortodontyczne, jaki ochraniacz jest dla mnie najlepszy?

Jeśli nosisz tymczasowy aparat, powinieneś go zdjąć podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu i użyć jednego z naszych standardowych ochraniaczy.

6. Noszę aparat stały, jaki ochraniacz jest dla mnie najlepszy?

Posiadamy ochraniacze na zęby odpowiednie dla osób z aparatami stałymi. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do stałego aparatu i nadal zapewniały ten sam poziom ochrony, co wersje ochraniaczy standardowych.

7. Czy powinienem nosić ochraniacz zębów do snu?

Absolutnie nie! Nasze ochraniacze nie są zaprojektowane ani przeznaczone do noszenia w nocy. Jeśli cierpisz na bruksizm (zgrzytanie zębami), potrzebujesz specjalnie zaprojektowanych nocnych osłon na zęby.

8. Próbowałem uformować ochraniacz na zęby, ale nadal nie jest dokładnie dopasowany, tak jakbym tego chciał, czy mogę go ponownie zagotować?

Oczywiście. Pod warunkiem, że dokładnie przestrzegasz instrukcji formowania i nie zostawiasz ochraniacza w gorącej wodzie na dłużej niż 20 sekund przy każdym zagotowaniu, nasze ochraniacze na zęby można formować wielokrotnie.

9. Co sprawia, że ochraniacze OPRO różnią się od innych?

Ochraniacze OPRO Self-Fit są wyposażone w naszą unikalną technologię płetw/fiszbin. To specjalne żelowe  struktury podobne do żeber, które miękną w gorącej wodzie. W oparciu o miliony wycisków dentystycznych, płetwy te są rozlokowane dokładnie w takich miejscach aby ściśle opływać zęby, zapewniając doskonałe dopasowanie i retencję.

10. Jaka jest różnica między ochroną jednowarstwową a dwuwarstwową?

Wszystkie ochraniacze OPRO Self-Fit posiadają pełny certyfikat CE. Gwarantuje to, że każdy ochraniacz na zęby spełnia wymagane standardy ochrony i retencji. Od modelu Silver wzwyż, dodano drugą warstwę, aby zapewnić jeszcze większą retencję i dodatkowe bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów kontaktowych.

11. Jak mam czyścić mój ochraniacz na zęby?

Sugerujemy stosowanie tabletek czyszczących OPRO, dzięki nim ochraniacz pozostaje higienicznie czysty i miętowo świeży. Używając pasty do zębów i szczoteczki możesz uszkodzić ochraniacza na zęby.

12. Jak długo mogę używać tego samego ochraniacza na zęby?

Zależy to od Twojego wieku i stanu ochraniacza na zęby. Dzieci i osoby przechodzące leczenie ortodontyczne powinny regularnie wymieniać ochraniacz. Należy również często sprawdzać ochraniacze na zęby pod kątem oznak zużycia.

13. Jak uformować ochraniacz na zęby?

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w ulotce dotyczącej dopasowania, a także zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo, aby uzyskać porady dotyczące dopasowania w czasie rzeczywistym. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności z formowaniem ochraniacza OPRO Self-Fit, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy.

14. Czy ochraniacze OPRO Self-Fit zawierają lateks lub BPA?

Nie, wszystkie nasze ochraniacze na usta są wolne od lateksu, BPA i ftalanów.