Opro – ochraniacze na zęby

FAQ

Wszystkie sportowe ochraniacze na zęby OPRO „Self-Fit” zostały zaprojektowane w celu zapewnienia ochrony przed potencjalnymi urazami zębów i tkanek miękkich oraz pozostawania na swoim miejscu podczas treningu. Poziom ochrony i retencji wzrasta z każdym modelem ochraniacza szczęki od Snap-Fit do Power-Fit.

 

Kolejność poziomów ochrony od najwyższego do najniższego: Power-Fit, Platinum, Gold, Silver, Bronze, Snap-Fit.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące różnic w poziomach ochrony, nie wahaj się z nami skontaktować.

Korzystając z ochraniacza wyposażanego w powłokę przeciwdrobnoustrojową, hamujesz rozwój bakterii na ochraniaczu i obudowie nawet o 99,99%. Zarówno bez smaku, jak i bez zapachu, stosowany przez nas dodatek przeciwdrobnoustrojowy jest skuteczny nawet w przypadku bakterii odpornych na antybiotyki, takich jak MRSA.

Zęby w przeciwieństwie do kości nie goją się. Uszkodzenie zębów jest trwałe, a skutki mogą być traumatyczne. Korzystanie z dobrze dopasowanego ochraniacza z certyfikatem CE zapewnia Twoim zębom i dziąsłom najlepszą możliwą ochronę przed urazami.

Nasze juniorskie ochraniacze na zęby są odpowiednie dla dzieci w wieku do 10 lat. Gdy osiągną wiek 10 lat, sugerujemy zmienić ochraniacza na dla dorosłych.

Warto pamiętać, że dzieci rosną w różnym tempie, dlatego wymagania dotyczące ochraniaczy dla dzieci zależą od osoby – jest to ogólna wytyczna oparta na naszym doświadczeniu.

Jeśli nosisz tymczasowy aparat, powinieneś go zdjąć podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu i użyć jednego z naszych standardowych ochraniaczy.

Posiadamy ochraniacze na zęby odpowiednie dla osób z aparatami stałymi. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do stałego aparatu i nadal zapewniały ten sam poziom ochrony, co wersje ochraniaczy standardowych.

Absolutnie nie! Nasze ochraniacze nie są zaprojektowane ani przeznaczone do noszenia w nocy. Jeśli cierpisz na bruksizm (zgrzytanie zębami), potrzebujesz specjalnie zaprojektowanych nocnych osłon na zęby.

Oczywiście. Pod warunkiem, że dokładnie przestrzegasz instrukcji formowania i nie zostawiasz ochraniacza w gorącej wodzie na dłużej niż 20 sekund przy każdym zagotowaniu, nasze ochraniacze na zęby można formować wielokrotnie.

Ochraniacze OPRO Self-Fit są wyposażone w naszą unikalną technologię płetw/fiszbin. To specjalne żelowe  struktury podobne do żeber, które miękną w gorącej wodzie. W oparciu o miliony wycisków dentystycznych, płetwy te są rozlokowane dokładnie w takich miejscach aby ściśle opływać zęby, zapewniając doskonałe dopasowanie i retencję.

Wszystkie ochraniacze OPRO Self-Fit posiadają pełny certyfikat CE. Gwarantuje to, że każdy ochraniacz na zęby spełnia wymagane standardy ochrony i retencji. Od modelu Silver wzwyż, dodano drugą warstwę, aby zapewnić jeszcze większą retencję i dodatkowe bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów kontaktowych.

Sugerujemy stosowanie tabletek czyszczących OPRO, dzięki nim ochraniacz pozostaje higienicznie czysty i miętowo świeży. Używając pasty do zębów i szczoteczki możesz uszkodzić ochraniacza na zęby.

Zależy to od Twojego wieku i stanu ochraniacza na zęby. Dzieci i osoby przechodzące leczenie ortodontyczne powinny regularnie wymieniać ochraniacz. Należy również często sprawdzać ochraniacze na zęby pod kątem oznak zużycia.

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w ulotce dotyczącej dopasowania, a także zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo, aby uzyskać porady dotyczące dopasowania w czasie rzeczywistym. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności z formowaniem ochraniacza OPRO Self-Fit, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy.

Nie, wszystkie nasze ochraniacze na usta są wolne od lateksu, BPA i ftalanów.